Kontakty
reference
 
Zpracování dat
DTP
 
Překladatelské
služby
 
Knihkupectví
online
 
Úvodní
strana

Jan „Kuře“ Veselý - Nová škola hry na klasickou kytaru

AOS publishing - nakladatelství, překladatelské služby
 
Běžná cena: 299,- Kč
Cena v e-shopu: 249,- Kč


Včetně 10 % DPH
226,36 Kč bez DPH

ISBN: 979-0-9004036-0-5
Rok vydání: 2016
Počet stran: 150

Dostupnost: Skladem

kniha + CD


Nová škola hry na klasickou kytaru (Jan Kuře Veselý) V této učebnici žáci najdou základní teoretické znalosti z hudební nauky potřebné nejen k lepšímu pochopení hry na kytaru, ale současně přispějí k jejich hudební gramotnosti – ať už jde o notopis, rytmická cvičení, stupnice, intervaly, stavbu akordů, kvintový a kvartový kruh atp. Seznámí se jak se skladbami starých mistrů (Carulli, Carcassi, Händel, Couperin, Sor, Corelli, Giuliani..), tak i s jednoduchými lidovými písničkami a vybranými populárními skladbami 20. století. Osvojí si techniky hry na klasickou kytaru a naučí se souhře v duu a jednoduchým doprovodům. Poznají stavbu akordů a naučí se vytvářet jejich obraty a sazby, aby jejich hra byla jednoduchá, srozumitelná a dbalá zákonitostí doprovodné hry.


Jan Kuře Veselý (1956)
V osmdesátých letech hrál a aranžoval pro orchestr, který spolupracoval s předními zpěváky. Byl k dispozici jako studiový hráč v Českém rozhlasu v Ústí nad Labem. Po roce 1989 působil v angažmá Show orchestru v Holandsku a Belgii, má za sebou rovněž časté výjezdy do Německa a angažmá v muzikálovém orchestru a v jazzovém triu v západní Evropě. Po návratu se přestěhoval do severních Čech, kde dnes působí jako učitel hry na elektrickou a klasickou kytaru na ZUŠ v Litoměřicích.
Spolupracoval na pořádání kytarových seminářů v Chorvatsku s L. Andrštem, S. Jelínkem, J. Kyselou a dalšími špičkovými kytaristy. Složil hudbu k několika krátkým filmům a divadelním hrám. Vydal CD „Jamsession 1 a 2“, určená jako pomůcka k improvizaci, dále učebnice „Kouzlo improvizace“ a „Jazzové Standardy 1“, které jsou pomůckou k výuce na kytaru, klávesy, dechové nástroje v C hlase, Bb hlase, Eb hlase a v basovém klíči.
Aranžuje pro různá hudební seskupení, od symfonických orchestrů až po rockové skupiny. 
 
Partneři webu Obchodní podmínky Kontaktní údaje

© AOS Publishing - Nakladatelství, Překladatelské Služby, Zpracování Dat, DTP

Tel.: +420 602 322 887 E-mail: