Kontakty
reference
 
Zpracování dat
DTP
 
Překladatelské
služby
 
Knihkupectví
online
 
Úvodní
strana

Igor Witkowski - Pravda o Wunderwaffe

AOS publishing - nakladatelství, překladatelské služby
 
Běžná cena: 389,- Kč
Cena v e-shopu: 289,- Kč
vyprodánovyprodáno

Včetně 10 % DPH
262,73 Kč bez DPH

ISBN: 80-86063-81-X
Rok vydání: 2009
Počet stran: 290

Dostupnost: Vyprodáno


Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Nejtajnější a technicky avantgardní zbraně Třetí říše představují složitou záhadu a přinášejí reflexe rozmanitého charakteru. Stejně bezprostředně se toto téma týká řízení zbrojního průmyslu, vědy jako takové, barbarské koncepce návratu k nevolnictví, stejně jako role SS v celém systému vojenského hospodářství. Tato kniha je věnována technickým otázkám, avšak je nutné uvědomit si širší kontext s tím spojených jevů. Závěry z těchto reflexí mají nadčasový charakter a mohou být užitečné i v budoucnosti. Soustředíme-li se na technické otázky, odhalíme, že dominující vlastností celého vědecko-ekonomického systému byla jeho až neuvěřitelná efektivita.

Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Koncem roku 2001 měl autor jako jeden z prvních zahraničních badatelů možnost zhodnotit historické dokumenty centrály rozvědky amerických leteckých sil (National Air Intelligence Center) na základně Wright-Patterson, kde se bezprostředně po válce nacházelo sídlo technické rozvědky.
Z rozhovorů s tehdejšími pracovníky základny jasně vyplývalo, že konec války – kdy byly zkoumány nejrůznější německé prototypy a plány – byl pro Američany dobou jakéhosi „technického osvícení“. V aktech na základně pak autor narazil na názor generála Hugha Knerra, zástupce velitele amerických sil v Evropě pro administrativní záležitosti z roku 1945:
Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) „Převzetí německého vědeckého a průmyslového establishmentu odhalilo fakt, že jsme alarmujícím způsobem pozadu v mnoha oblastech výzkumu. A pokud nevyužijeme příležitost k zapřažení aparátu mozků, které ho rozvíjely, zaostaneme na dlouhé roky při realizací prací, které již byly dávno realizovány...“Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Ing. Igor WITKOWSKI se narodil v roce 1963 ve Varšavě. Pracuje jako novinář a nezávislý badatel zabývající se tajemstvími historie, zejména v oblasti rozvoje vojenské techniky. Pracoval jako šéfredaktor časopisů „Vojenská technika“ nebo „Druhá světová válka“. Napsal přes sto statí a více než 30 knih, z toho 22 na téma Třetí říše. V této oblasti se zaměřuje zvláště na odhalování informací o tajných a dosud neznámých avantgardních zbraňových systémech. Tato kniha je první z řady autorových knih, které bude na český a slovenský knižní trh uvádět nakladatelství AOS Publishing.
První díl titulu „Pravda o Wunderwaffe“ byl velmi kladně oceněn i na Západě (anglická verze vyšla v USA a Velké Británii).
Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) 
 
Partneři webu Obchodní podmínky Kontaktní údaje

© AOS Publishing - Nakladatelství, Překladatelské Služby, Zpracování Dat, DTP

Tel.: +420 602 322 887 E-mail: