Kontakty
reference
 
Zpracování dat
DTP
 
Překladatelské
služby
 
Knihkupectví
online
 
Úvodní
strana

Milan Zacha Kučera - Největší tajemství třetí říše, 2. vydání

AOS publishing - nakladatelství, překladatelské služby
 
Běžná cena: 349,- Kč
Cena v e-shopu: 249,- Kč
vyprodánovyprodáno

Včetně 10 % DPH
226,36 Kč bez DPH

ISBN: 978-80-87624-14-2
Rok vydání: 2013
Počet stran: 270

Dostupnost: Vyprodáno


Kniha Největší tajemství třetí říše aneb Ocelové město nacistů Kniha získala cenu E. E. Kische za literaturu faktu pro rok 2013

Druhé doplněné vydání knihy Milana Z. Kučery „Největší tajemství Třetí říše“, tentokrát s podtitulem "Ocelové město nacistů" je publikací, která si čtenáře získá nejen pro svoji objevnost a zúročení autorových bohatých terénních zkušeností, ale i díky populárnímu, srozumitelnému jazyku a atraktivnímu podání.

Ať už s ním budeme putovat temnými podzemními koridory továrny Wolfsberg, pátrat po tajných laboratořích pod zámkem Ksiaž, nebo listovat v zažloutlých dokumentech esesácké administrativy, vždy nás bezpečně převede přes minová pole domněnek a barvitých legend, jimiž je v průběhu let obklopila lidská představivost či snaha o zachování tajemství.

Druhé vydání publikace je doplněno novými fotografiemi a poznatky z nejnovějších terénních výzkumů badatelských skupin v podzemí komplexu Sovích hor.


Kniha je hodnotným příspěvkem k poznání historie závěrečné fáze existence Hitlerovy Třetí říše. Její autor odhaluje naprosto netušené a vpravdě ohromující přípravy rozvinutí válečné výroby v těsném sousedství českého území, jejichž rozsah vyvolává dodatečné mrazení z poznatku, jak velké nebezpečí pro lidstvo hitlerovský nacismus až do posledních chvil představoval. Autor sleduje a sděluje čtenářům výsledky bádání a průzkumu těchto utajovaných objektů. Porota se rozhodla udělit mu regionální cenu E.E. Kische, jelikož tímto dílem osvědčuje příznačné rysy kischovského pojetí literatury faktu – zvídavost a neúnavnou snahu zjišťovat nová, neznámá fakta, odhalovat jejich tajemství a sdělovat výsledky svého úsilí vytříbeným jazykem, čtivě a se schopností estetického, emotivně působivého prožitku.

(Z posudku předsedy poroty pro udělení Ceny E. E. Kische za literaturu faktu pro rok 2013, PhDr. Karla Richtera, CSc., která byla autorovi udělena za první vydání této knihy.) 
 
Partneři webu Obchodní podmínky Kontaktní údaje

© AOS Publishing - Nakladatelství, Překladatelské Služby, Zpracování Dat, DTP

Tel.: +420 602 322 887 E-mail: