Kontakty
reference
 
Zpracování dat
DTP
 
Překladatelské
služby
 
Knihkupectví
online
 
Úvodní
strana

Milan Zacha Kučera - Největší tajemství Třetí říše - Případ zlatého vlaku

AOS publishing - nakladatelství, překladatelské služby
 
Cena v e-shopu: do 349,- Kč

Včetně 10 % DPH
novinkanovinka 317,27 Kč bez DPH

ISBN: 978-80-87624-54-8
Rok vydání: 2017
Počet stran: 300

Dostupnost: Připravujeme


Největší tajemství Třetí říše - Případ zlatého vlaku (Milan Zacha Kučera) Dne 13. srpna 2015 přišel starostovi valbřišského okresu zvláštní dopis. Elitní právník a bývalý senátor Polské republiky v něm sděluje, že jeho klienti objevili v katastru města zakopaný obrněný vlak z dob druhé světové války. Protože legenda o tzv. Zlatém vlaku je mezi obyvateli okresu živá už mnoho desítek let, nastalo doslova šílenství, kterému postupně podlehla nejen polská, ale i světová média. Nová kniha Milana Zachy Kučery Největší tajemství třetí říše s podtitulem Případ Zlatého vlaku formou deníkových záznamů den po dni provede čtenáře tímto šílenstvím. Popisuje, co se stane, když nadšení dvou hledačů narazí na úřednickou a státní mašinerii. Do věci se samozřejmě postupně zapletou i Rusové, Světový židovský kongres a polská vojenská kontrarozvědka. Ministerstvo obrany vysílá specialisty, přední univerzity experty a nakonec, po dvou letech boje s povoleními, odborem životního prostředí a prokuraturou dosáhnou nálezci možnosti pokusit se Zlatý vlak vykopat. Ve stejné době současně nahlašují další skupiny sedm jiných nálezů v nacistickém projektu Riese…Ukázky z knihy:


Naše třetí doplněné vydání knihy Největší tajemství Třetí říše započneme vyprávět vlastně od konce. Oblast Valbřichu je stále živá a pořád se něco děje. V posledních třech letech doslova vytekl do mediálního prostoru humbuk kolem nahlášení nálezu nacistického obrněného zlatého vlaku. Situace je pro mne lehká a těžká zároveň, neboť s drahnou částí aktérů se osobně znám a mé vztahy s nimi jsou na různé stupnici od známých až po přátele. Když jsem seděl s Tomášem (Tomasz Jurek) na obědě a povídali jsme si o tom, co zdejší krajina záhad přinese, bylo cítit, že je něco ve vzduchu. Doma na mě vypadla z diáře vizitka přítele Kopera, s nímž jsem kopal v podzemí na jedné z akcí. Zakrátko jsem povečeřel s Křiškem (Krzystof Szpakowski) pod horou Gontowa a od skvělého bigoše jsem občas nahlédl do černočerné tmy, ve které se skrývá jeden z komplexů RIESE – Sokolec. Netrvalo dlouho a všechna světová média začala psát o Valbřichu, Walimi a Mieroszowě. Vždycky jsem to všem těm, kteří se snaží odhalit tajemství té oblasti, přál – a ať už celá akce dopadla jakkoli, nebyla zbytečná. Vím, že mí čtenáři umí číst mezi řádky a spřádat hypotézy. Moc bych si přál, aby tento přístup zachovali i při čtení této knihy…
Dnešní doba je rychlá a internet je mocným nástrojem – proto jsem se rozhodl použít do denních záznamů grafém vlnovky ~. Ta znamená, že příspěvek pochází z internetového fóra a pronesl ho nějaký uživatel, více či méně zasvěcený do problematiky. Jak zjistíte, vybrané příspěvky často maskují lidi, kteří o věci ví víc než dost, sami většinou pátrají, ale nechtějí vystupovat veřejně pod svou identitou. Za čas tyto příspěvky zmizí a to by byla škoda.
Jak glosovala polská spisovatelka a lovkyně pokladů Joanna Lamparska: Už od konce války se objevovaly informace, že vlak je zde někde ukrytý. Jak říká jedna z legend, „přízračný vlak” měl zmizet za nevyjasněných okolností na polsko-české hranici. Komentář starousedlíka vystihuje vše:
O tom vlaku jsem slyšel v šedesátých letech, tehdy se neříkalo, že je plný zlata, ale jeho obsah byl zahalen tajemstvím. Zkazka říkala, že vlak vjel do tunelu, který byl potom zasypán a na místě byla vysazeny několikametrové stromy v dřevěných sudech. Ze dne na den na tom místě rostl hustý les.

...


WALIM: Podle nejnovějších informací může být depot ukryt na pahorku u zrušené železniční stanice ve Walimi. Zlatá horečka zachvátila už nejen Dolní Slezsko, ale i celý svět. O ztraceném vlaku z Valbřichu informují největší mezinárodní média od Izraele po Argentinu. Nalezeno zlato nacistů, legendárním vlak je v Dolním Slezsku! To jsou jen některé z titulků, kterými vítají své čtenáře zahraniční portály. O Valbřichu se píše skoro všude: v Izraeli, Velké Británii, Ukrajině, na Maltě i v Argentině. Region ovládla skutečná zlatá horečka a věcí se začala zabývat i média v Izraeli. Stopy vedou na dvě místa: do samotného Valbřichu, no a poprvé v historii také do Walimi. Může být ukryt na pahorku vedle už neexistující zdejší železniční stanice. V dubnu tam někdo prováděl nelegálně sondy. Za použití profesionální techniky bylo odvrtáno šest děr. Také se objevila nová stopa ve věci ztraceného vlaku s poklady. Starosta Walimi, Adam Hausman říká, že celá věc je nějaká podivná. Nikdo se na úřad neobrátil s povolením prací a nikdo se k nim nechce přiznat. Věci dodává na pikantnosti fakt, že podle výpovědi svědků se v květnu 1945 objevil ve Walimi speciální konvoj. Neví se, kam jel, ale na náklaďácích byla označení Reichsbank.

...


2. září „Zlatý vlak" ohrazen páskou. Je monitorován kamerami, službami a obklíčen výstražnými tabulkami. Kilometr 61. - 65. uzavřen. O den předtím byl zakázán vstup do lesa. Zákazová tabulky stojí hned u kolejí. Všude je pokosená tráva. Toto místo je velni rušné, protože stojí doslova pár set metrů od místního finančního úřadu na ulici Uczniowska. Místo stále sleduje Stráž ochrany drah a tzv. mobilní centrum monitoringu – to je speciální prodloužená černá dodávka připomínající televizní studio nebo pracoviště tajných, vyslaná PKP. Černá dodávka s 12 kamerami a monitory na kterých funkcionáři ze SOK pozorují obraz z lesního železničního terénu, kam se nesmí chodit. Na místě sice ještě není armáda, ale jiné služby tam rozhodně nechybí. Zatím nebyl nikdo trestán. (Při natáčení s televizí Prima si její reportér Jaroslav Mareš vyzkoušel tzv. radarové čidlo, které na několik stovek metrů odhalí pohyb v kolejišti. Věděl jsem, že tam SOK takovou techniku má a tak jsem rád zuřivého reportéra poslal, aby se spálil). Kladu si stále otázku jestli ta dodávka byla SOK nebo jí byla nějakou organizací půjčena, myslím státní organizací nebo budeme říkat raději službou?
Volby se blíží a tak Maršálek vojvodství Cezary Przybylski nechce ale ustupovat. „Vlak musí zůstat bezpodmínečně v Dolním Slezsku.“ Trochu pozdě reaguje na požadavky Rusů a Židů. 
 
Partneři webu Obchodní podmínky Kontaktní údaje

© AOS Publishing - Nakladatelství, Překladatelské Služby, Zpracování Dat, DTP

Tel.: +420 602 322 887 E-mail: