Kontakty
reference
 
Zpracování dat
DTP
 
Překladatelské
služby
 
Knihkupectví
online
 
Úvodní
strana

Petr Berounský - VIDĚL JSEM... po 10 letech

AOS publishing - nakladatelství, překladatelské služby
 
Běžná cena: 300,- Kč
Cena v e-shopu: 199,- Kč


Včetně 10 % DPH
180,91 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem

Vychází v omezeném nákladu 500 číslovaných výtisků opatřených speciálním razítkem. Výtěžek z prodeje knihy bude věnován na obecně prospěšné účely v regionu.


Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) Rok 2002 znamenal (nejen) pro město Ústí nad Labem katastrofu a rok 2012 naštěstí jen vzpomínku na krutou srpnovou povodeň. V roce 2002 jsme vydali knihu fotografií známého fotografa Petra Berounského zachycující povodeň, kterou žijící generace Ústečanů ještě nepoznala. Kniha byla tehdy během několika týdnů rozebrána a také díky tomu přinesla 200.000,- Kč na obnovu Činoherního studia v Ústí nad Labem. V letošním roce vychází navazující stostránková plnobarevná publikace, o níž autor fotografií říká:


Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) „Uplynulo 10 let a jsme tu zas. Někdy na jaře letošního roku tým, který pracoval na první knize ,Viděl jsem...‘, přišel s nápadem, že můžeme udělat srovnání. Po 10 letech. Chvilku jsem váhal, proč vstupovat do stejné řeky...Ale zároveň jsem si uvědomil, jak se naše město proměnilo. A opravdu, přes hledáček fotoaparátu jsem viděl ty změny. Nehodnotím, zda jsou dobré, povedené nebo správné, ale to, že nastaly. Sám jsem byl občas dost překvapen. A tak se nabízí otázka, zda ty povodně tak trochu k těm změnám nepřispěly.“


Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) Kniha fotografických vzpomínek po 10 letech je nově doprovázena textovou částí, zachycující příběhy očitých svědků, jejich amatérské fotografie, a jejich současný pohled na tehdejší události. Autorem textové části je novinář a publicista František Roček.
Atraktivní součástí knihy jsou fotografie, které přinášejí srovnání míst v Ústí nad Labem tak, jak vypadala v době povodní před deseti lety a v současnosti. Některá z nich fotograf zachytil přesně na minutu ve stejnou dobu, jako tehdy...
Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský)
Prostředky na výrobu této knihy nebyly čerpány z jakýchkoli fondů, dotací či grantů, nebylo použito peněz daňových poplatníků, ani se na její realizaci nepodílela žádná politická strana či politik. Veškeré finanční prostředky použité na tuto knihu pocházejí výhradně ze soukromých zdrojů v knize uvedených firem a z kapes autorů... Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský)
Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský)
Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) Kniha VIDĚL JSEM... po 10 letech (Petr Berounský) 
 
Partneři webu Obchodní podmínky Kontaktní údaje

© AOS Publishing - Nakladatelství, Překladatelské Služby, Zpracování Dat, DTP

Tel.: +420 602 322 887 E-mail: